Bridgestone Tarafından Firestone Roadhawk 2 Yaz Lastikleri Tanıtıldı

Bridgestone, önceki serilerine göre önemli bir geliştirme olan Firestone Roadhawk 2 lastiklerini 2024 yılında piyasaya süreceğini duyurdu. Ocak 2024 tarihlerinde Avrupa ve Orta Doğu’da piyasaya sürülmesi planlanan bu lastikler, yüksek performans vaat ediyor ve lastik teknolojisinde önemli bir gelişime işaret ediyor. Böylelikle Bridgestone daha yüksek performans, daha uzun ömür ve çevre dostu olma konusunda da sektöründe iddiasını sürdürüyor.

Bridgestone Enliten Teknolojisi ile Geliştirilmiş Performans

Firestone Roadhawk 2 lastikleri, Bridgestone’un lastik üretim stratejisinin ayırt edici özelliklerinden biri olan yenilikçi Enliten teknoloji paketini içerir. Bu son teknoloji, lastiklerin yuvarlanma direncini azaltırken maksimum güvenlik sağlamayı amaçlar. Özellikle Roadhawk 2, NanoPro-Tech teknolojisi ile birleştirilmiş gelişmiş bir kauçuk karıştırma tekniğine sahiptir. Bu moleküler düzeydeki iyileştirme, yüksek silika bileşimiyle sonuçlanarak aşınma direncini artırmış ve lastiğin ömrünü önceki modele kıyasla %20 gibi etkileyici bir oranda artırmıştır.

Firestone Roadhawk 2 Yaz Lastiği ile Islak Zemin Performansı Nasıl?

Firestone Roadhawk 2 serisinde göze çarpan gelişmelerden biri, önceki modele kıyasla %12’lik bir düşüşle azaltılmış yuvarlanma direncinde yatmaktadır. Bu gelişme yalnızca yakıt verimliliğinin artmasına katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda lastiğin çevreci kimliğini de vurgular. Ayrıca, bu lastikler Avrupa lastik işaretleme sisteminde ıslak zeminde yol tutuş için imrenilen “A” derecesini kazanarak zorlu yol koşullarında optimum güvenlik sağlar. Bridgestone’un inovasyon, güvenlik ve çevre duyarlılığına olan bağlılığı, bu lastiklerin içerdiği gelişmiş özelliklerde açıkça görülüyor ve sürücüler için gelişmiş performans ve uzun ömür vaat ediyor.

Steven De Bock: ‘’Günümüz Otomotiv Dünyasında Paranın Karşılığı Önemli.’’

Firestone Roadhawk 2, Bridgestone’un Roma’daki Ar-Ge merkezinde geliştirilmesiyle hem geleneksel hem de elektrikli araçlara uyarlanabilirliğini göstermektedir. Bridgestone Tüketici Lastikleri, EMIA Başkan Yardımcısı Steven De Bock, günümüzün otomotiv dünyasında güvenlik ve paranın karşılığını almanın önemini vurguladı. Genişletilmiş boyut aralığı ve elektrikli araçlar için uyarlanabilirliği ile Firestone Roadhawk 2, gelişen otomotiv ihtiyaçlarına uyum sağlayarak daha geniş bir araç sahibi yelpazesine hitap etmeyi amaçlıyor.

Hangi Araçlar için Firestone Roadhawk 2 Serisi Uyumlu Olacak?

Başlangıçta 17 ila 21 inç arasında değişen boyutlarda mevcut olan Firestone Roadhawk 2, ortalama fiyat segmentinin %90’ını yakalayarak daha büyük çaplı boyutlara odaklanacak. Ancak Bridgestone, Ocak 2025 itibarıyla 16 inç jant ebatlarının da eklenmesiyle ürün yelpazesini daha da genişletmeyi planlıyor. Bu genişleme, 112 ebattan oluşan kapsamlı bir seriyle sonuçlanacak ve bir çok kompakt ve SUV araç modeli için daha kapsayıcı bir pazar erişimi sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir