Goodyear Lastikleri 20 İnç Üretim Kapasitesini Slovenya’da Artırdı

Goodyear lastiklerinin Slovenya Kranj’daki fabrikası, 20 inç binek lastiklerinin üretimine başlamasıyla önemli bir başarıya imza attı. Bu başarı, 2023’ün başlarında tamamlanan ve tesisin üretim kapasitesinde %25’lik kayda değer bir artış sağladı. Böylelikle Goodyear markasının büyük ölçekli lastik serilerini genişletme projesinin bir parçası oldu.

Proje Kapsamında Goodyear Lastikleri Nasıl Planlama Sağladı?

Goodyear’ın son teknoloji lastikler sunma konusundaki uzmanlığı, geliştirme sürecinde açıkça görülmektedir. Lüksemburg ve Akron’daki (ABD) araştırma ve geliştirme merkezleriyle Kranj fabrikasını 20 inç lastik üretimine hazırlama projesi yaklaşık beş ay sürdü. Yeni lastiklerin Goodyear tarafından belirlenen yüksek standartları karşılamasını sağlandı. Bunun için hem Slovenya’da hem de Lüksemburg’da titiz testler ve yola elverişlilik değerlendirmeleri yapıldı.

Goodyear’ın Yüksek Ebatlarda Lastik Üretmesinin Etkisi Ne Olacak?

Tesisin üretim müdürü Matjaz Mali, yeni ekipmanın potansiyeli konusunda hevesli. Goodyear ile gelen ileri teknolojinin, sürücüler tarafından istenen tüm temel özelliklere sahip. Daha büyük boyutta lastiklerin üretilmesine olanak sağladığını belirtiyor. Bu 20 inçlik lastiklerin özellikle SUV ve elektrikli otomobiller de dahil olmak üzere büyük ve lüks araç sahipleri arasında popüler olması ve yollarda yeni bir performans, stil çağı başlatması bekleniyor.

Daha Büyük Ebatlarda Premium Lastiklerin Öne Çıkması Hedefleniyor

Goodyear Slovenya’nın teknoloji sorumlusu Anze Kalan, 20 inç lastiklerin başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinden gurur duyduğunu ifade ediyor. Bununla birlikte, bu başarıyı fabrika için önemli bir viraj olarak görüyor ve daha da büyük ebatlarda premium lastiklerin üretimi için sağlam bir temel oluşturduğunu vurguluyor. Bu vizyon, Goodyear lastiklerinin inovasyonunun sınırlarını zorlamaya devam eden bağlılığını yansıtıyor. Firma, lastiklerde üst düzey performans ve kalite arayan sürücüler için heyecan verici gelişmeler vaat ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir