Continental’in Tayland Tesisleri Resmen Açıldı

Tayland Rayong tesislerinin açılışına Nikolai Setzer, Dr Somchai Harnhirun, Tayland Continental satış organizasyonunun genel müdürü Sirivan Koo-Amphorn ve Almanya’nın Büyükelçisi Georg Schmidt de katıldı. Continental’in Tayland’daki yeni lastik üretim tesisi resmi olarak çalışmaya başladı. Dün bunun için bir tören düzenlendi ve yaklaşık 500 kişi Rayong’daki 250 milyon euroluk greenfield fabrikasının açılışı için hazır bulundu. Üretimde, 2022 yılına kadar dört milyon civarında binek otomobil ve hafif ticari araç lastiği kapasitesine ulaşılacak. Bu lastikler yerelde ve tüm Asya-Pasifik bölgesinde satılacak.

Continental Lastikleri Bölüm başkanı Nikolai Setzer, tedarikçiler, bayiler, ortaklar ve tüm saygıdeğer katılımcılara “Rayong fabrikasına hoş geldiniz.” demek için şirket yönetimi ve yerel çalışanlarla birlikte törene katıldı ve “Bugün sizinle ilk greenfield lastik fabrikamızın Tayland’daki açılışını kutlamaktan onur duyuyoruz.” diyerek katılımcılara seslendi.  “Rayong’a yapılan yatırım, Continental’in ‘Vizyon 2025’ adı verilen lastik bölümünü geliştirme stratejisinin ayrılmaz bir parçası olup küresel lastik üretimi dengesini sağladı, Asya Pasifik için üretim kapasitemizi güçlendirdi ve bölgedeki müşterilerimize daha iyi hizmet vermemizi sağladı.”  

Katılımcılara hitap eden Tayland Sanayi Bakan Yardımcısı Dr. Somchai Harnhirun, Rayong’un yerel ekonomisini güçlendirip Tayland’da yüzlerce yeni iş yaratan yeni Continental lastik fabrikasının Tayland’daki otomotiv endüstrisine katkı sağladığını söyledi: “Continental’in Tayland’daki varlığından mutluluk duyuyoruz, şirkete ve tüm çalışanlarına Tayland bölge yollarında daha fazla trafik güvenliği ve sürüş konforu sağlama misyonları için başarılar diliyoruz.”  Rayong tesisi Continental, 1998’den bu yana açılan yedinci yeşil alan üretim tesisidir. Continental Lastikleri şu anda 17 ülkede 20 tesis işletmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir