Extreme E Off-Road Elektrikli Yarış Serisinin Kurucu Ortağı :Continental

Lider lastik firması Continental, yeni Extreme E off-road elektrikli yarış serisine sponsor oldu. İklim ve çevre sorunları ile ilgili de farkındalık yaratacak olan off-road elektrikli yarış serisi, Dünya genelinde düzenlenerek, katılım sağlayanlara en ücra köşelerde yolculuk deneyimi yaşatacak.  Yarışta kullanılan lastikler Continental’in yüksek performanslı lastikleri olacak.

Dünya genelinde en büyük lastik ve orijinal ekipman tedarikçileri arasında yer alan Continental, Extreme E off-road elektrikli yarış serisine sponsor olacağını bildirdi. Elektrikli SUV’ler ve Continental’in yüksek lastik performansının desteği ile yeni yarış serisi, Dünya’nın en uzak yerlerine dek katılımcıları ulaştıracak. Extreme E organizatörleri, iki yıl sonra başlaması hedeflenen açılış sezonu için 12 ekibin başvurmasının beklendiğini söyledi.

Prototip testlerinin, 2019 yılının nisan ayında test edilmesi bekleniyor. İlk aşamada Extreme E’nin kurucu ortaklığını yapmış olan Continental firması, 2021’de de serinin premium partneri olma görevini üstlenecek. Bu ortaklık çerçevesinde Continental, Himalayalar’dan Hint Okyanusu’nun kıyısına, Kuzey Kutbu’ndan çöl ya da tropikal kuşağa dek yüksek bir yol tutuş performansı sunduğunu teyit etmiş olacak. Ayrıca bu yarış serisi, zorlu ekosistemlerde yaşayan insanların yaşadıkları zorluklara da vurgu yapacak.

Lastik Bölümü ve Kurumsal Satın Alma’dan Sorumlu Continental AG Yönetim Kurulu Üyesi Nikolai Setzer,  Extreme E ile kurdukları ortaklıktan büyük mutluluk ve heyecan duyduğunu söyleyerek, yarış sporları alanında yeni olan bu formatın Continental lastiklerine zorlu koşullardaki başarısını gösterme fırsatı tanıdığını söyledi. Heyecan dolu bu off-road serisi içerisinde sürücüler, bütün zeminlerde performans ve güvenliğin aynı anda deneyimlenebileceğini fark edecek. 

Setzer, bu serinin en önemli özelliklerinden birinin iklim değişikliği, eksosistemlerin korunması vb. çevre konularında izleyicilerin farkındalığını arttıracak olması olduğunu söyledi.Bu durumun şirketin önemli gündemlerinden olan sürdürülebilirlik konusuyla da paralel olduğunu söyleyen Setzer, Continental’in yarışa katılım sağlayan bütün araçların ihtiyacına yönelik lastik desteği sağlayacağını söyledi.

Formula E’nin kurucusu ve CEO’su Alejandro Agag ise elektrikli araç teknolojisinin ve temiz mobilite inovasyonları ile iklim değişikliğini durdurma çalışmalarının kendisini çok heyecanlandırdığını söylerken Extreme E yarış serisinin bu çalışmalara katkı sağlayacağına ve ekibin de bu ideal için tüm gücüyle çalışacak en uygun ekip olduğuna inandığını belirtti.

Gil de Ferran’ın motor sporlarında lider olduğunu belirten Agag, Extreme E’nin David de Rothschild ve Fisher Stevens gibi alanın uzman isimlerinin dikkatini çektiğini söyledi. Agag, kurucu ortak Continental’in ve niobyum tedarikçi CBMM’nin seriye verdiği desteğin bu spor ve eğlence konseptine ticari ilgiyi arttırdığını da sözlerine ekledi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir