Continental’in Akıllı Kapı Sistemi CES 2019 İnovasyon Ödülü’nün Sahibi Oldu

Lastik ve orijinal ekipman tedarikçiliği alanının Dünya çapındaki devlerinden olan Continental, akıllı araç kapı sistemi sayesinde CES 2019 inovasyon ödülü almaya hak kazanan firma oldu. Araç Zekâsı ve Kendi Kendine Sürüş Teknolojisi kategorisinde ödülün sahibi olan akıllı araç kapı sistemi sayesinde araçların kapıları rahat bir şekilde açılıp kapanabiliyor ve yokuş yukarı çıkışlarda bile kontrolsüz çarpmalar engellenmiş oluyor. Sisteme dahil olan engel tanıma işlevleri sayesinde göçük ve boya çiziklerinin önüne geçilirken trafik güvenliğinin de artması sağlanıyor.

Dev teknoloji şirketlerinden biri olan Continental’in akıllı araç kapıları çözümleri hem güvenlik hem de konforlu kullanım fırsatı sağlıyor. Sürücülerin operatör ve kapı koluna ihtiyaç duymadan kolayca binip inebilmesini sağlayan akıllı otomatik kapı sistemi, otomatik sürüş için de gerekli bir fonksiyon olma özelliği taşıyor. Bu gelişmiş fonksiyonları,  Continantal Akıllı Kapı Sistemi’nin “Araç Zekâsı ve Kendi Kendine Sürüş Teknolojisi” kategorisi içerisinde güvenli ve konforlu mobilite çözümlerine sağlanan katkıya yönelik verilen “CES 2019 İnovasyon” ödülünü almasını sağladı.

Continental Gövde ve Güvenlik Birimi Başkanı Johann Hiebl, aldıkları bu önemli ödülü değerlendirirken ödülün geliştirici ekip için hem bir teşvik hem de onay olduğunu söyleyerek ekibin sürücülerin ve trafiğe çıkan herkesin güvenliğini arttırmak için çalışmaya devam ettiğini söyledi. Continental geliştiricileri; akıllı kapı sisteminin tüm işlevleri ile test edilebilmesi için, Las Vegas’ta düzenlenecek Dünya’nın en büyük tüketici elektroniği fuarlarından biri olan CES fuarına özel, iki farklı akıllı kapı sistemine sahip bir demo araç tasarlıyorlar.

Kullanıcı rahatlığını ön plana çıkartan akıllı otomatik sistemi, elektronik kapı kontrol fonksiyonu sayesinde araç kapılarının otomatik olarak açılıp kapanmasına imkân tanıyor ve sıkışmaları engelleyen koruma sistemi sayesinde de sürücü ve yolcuların parmaklarının ve eşyaların kapıya sıkışıp ezilmesi engellenmiş oluyor. Pasif başlatma ve giriş sistemi (PASE) bağlantısı ile araç kapılarının temassız ve otomatik olarak doğru anlarda açılabildiğini söyleyen Continental Gövde ve Güvenlik Birimi Başkanı Johann Hiebl, sistemin kullanıcıyı tanıyarak doğru taraftan açıldığını da ekledi ve sistemin ayrıcalıklarını anlattı.

Akıllı araç sistemi sayesinde kapılara parmak sıkışmasına ve kapıların darbe almasına artık bir son verildiğini söyleyen Hiebl, başarıya ulaşmış olmanın en önemli faktörlerinden birinin paydaş ve iş ortaklarından oluşan networkleri olduğunu söyledi.  “Warren Industries, Stabilus ve Inteva” gibi şirketlerin süreç içerisinde değerli katkı sağladığını söyleyen Hiebl, akıllı araç kapısı sisteminin hayata geçirilmesinin şirketin sistem entegrasyonu ve akıllı kapı kontrolü alanındaki teknik bilgisiyle iş birliği yapılan firmaların mekanik bileşenlerinin bir araya gelmesi sayesinde gerçekleştiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir