Continental Vitesco Technologies Otomotiv Marka Ödülü Aldı

Vitesco Technologies yeni marka kimliği ile Prestijli Otomotiv Marka Yarışması 2020’de iki ayrı ödülün sahibi oldu. Firma, Continental AG Güç Aktarma Organları Bölümü altında 2019’da bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermeye başlamıştı. Vitesco Technologies, “Marka Tasarımı” ve “Dijital” kategorilerinin kazananı oldu. Şirket, 2019’dan bu yana elektrikli güç aktarma organlarına odaklı sürdürülebilirlik stratejisi ile çalışmalarına devam ediyor.

Otomotiv Ödülünün Alınmasında Marka İmajı Önem Taşıyor

Vitesco , Latince’de “hayat” anlamına geliyor. Bu isim, markanın enerjisini ve hızını öne çıkarıyor. Vitesco Technologies, logosunun başında yer alan V harfi ile markanın dinamizmini yansıtıyor. Marka kimliği, sarı ve beyaz renkleri ile yansıtılıyor. Bu, markaya dijital platformlarda yenilikçi bir imaj yaratıyor. Tasarım alanındaki başarısı, Vitesco Technologies’in “ Otomotiv Marka Yarışması” ödülünü almasında etkili oldu.

Tasarım Aşamasına Özellikle Önem Verildi

Vitesco Technologies iletişim başkan yardımcısı Dr. Anne-Kathrin Bräu, tamamen yeni bir firmanın kurulmasının yerine yeni bir markanın ortaya çıkarılmasının zorluklarını ortaya koydu. Bräu, markanın asıl ekibinin yanında marka tasarım aşamasında ajans desteğinin olduğunu söyledi. Şirketin olumlu yönleri sürdürülürken bir taraftan da misyon ve vizyon çerçevelerinin çizilmesi, özgün bir marka yaratılmasının hedeflendiğini söyleyen Bräu, kısa zamanda bunun başarıldığını belirtti. Marka, bu sayede prestijli otomotiv ödülüne layık görüldü.

Otomotiv Marka Yarışmasının Sektörde Benzeri Bulunmuyor

Otomotiv Marka Yarışması, sektördeki markalara yönelik düzenlenen tek uluslararası tasarım yarışması olarak ön plana çıkıyor. İlk kez 2011’de düzenlenen yarışma, kısa sürede sektör içerisinde önem taşımaya başladı. 4 özel kategori dâhil olmak üzere toplamda 13 kategoride ödüllerin verildiği yarışma, markanın ürünlerde ve medyada tutarlı kullanılmasına önem veriyor. Yarışmayı 1953’te kurulmuş olan Alman Tasarım Kurulu düzenliyor. Kurula bugün 320’nin üzerinde firma destek sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir