Continental’in Anket Sonuçları Lastiklerden Beklentiyi Gösteriyor

Continental ve Forsa, araç sahiplerinin lastiklerinden beklediklerini anlamak amacıyla bir anket gerçekleştirdi. Ankete katılanların %40’tan fazlası için geleceğin lastikleri yakıt tüketimini düşürmeli. Sürücülerin ikinci beklentisi ise dayanıklılıktı. Continental’in gerçekleştirdiği anketin sonuçları, farklı yaş gruplarına ait katılımcıların  görüşleri arasında farklılığı gösteriyor. 18-19 yaş aralığındaki araç sahipleri, öncelikle lastiğin delinmeye karşı dayanıklı olmasına önem veriyor. Buna ek olarak 45-59 yaşları arasındaki katılımcılar için lastiklerin verimliliği önem taşıyor. 30-44 yaş aralığındaki sürücüler ise üretimde kullanılan malzemeler ve sürdürülebilirlik konuları üzerine odaklanıyor.

Anket Fiyat Performans Oranına Verilen Önemi Gösteriyor

Continental , anket dâhilinde katılımcılara lastik fiyatları ile ilgili sorular da yöneltti. Ankete katılanların %92’si fiyat performans oranı yüksek lastikler üretilmesinin önemli veya çok önemli olduğunu düşünüyor. Geleceğin lastikleri için yuvarlanma direncinin düşürülmesi de katılımcılara göre önem taşıyor. %75 oranında katılımcı düşük yuvarlanma direncinin ve bununla ilişkili olan düşük yakıt tüketiminin önemli veya çok önemli olduğunu belirtti. 

Yuvarlanma Direnci Geleceğin Lastikleri için Önem Taşıyor

Anket katılımcılarının lastiklerden beklediği düşük yuvarlanma direnci ve yüksek kilometre performansı, araç maliyetinin düşürülmesi açısından büyük önem taşıyor. Continental lastik geliştirme mühendisi Andreas Schlenke, bunun için lastik satın alırken etiket değerlerine dikkat etmeyi öneriyor. Yuvarlanma direnci / yakıt tüketimi açısından “A” derecelendirmesine sahip lastikler, yüksek verimliliğe sahip. Schlenke, bunun yanı sıra; ıslak zemin etiket değeri yüksek olan lastiklerin de güvenli olduğundan emin olabileceğinizi söylüyor.

Continental Geleceğin Lastikleri için Beklentileri Karşılıyor

Continental lastik geliştirme mühendisi Andreas Schlenke, geleceğin mobilitesi ile ilgili toplumsal alanda yapılan tartışmaların geleceğin lastikleri üzerinde belirleyici olacağını söylüyor. Continental ürünleri, enerji verimliliğini ve sürdürülebilirliği arttırmayı sağlıyor; bunun yanında yüksek dayanıklılık sunuyor. Schlenke, Continental lastiklerinin güvenliğin arttırılması konusunda da büyük rol oynadığını söylüyor. Schlenke, hâlihazırda anket dâhilinde geleceğin lastiklerinden beklenenleri karşılayan Continental lastikleri sunulduğunu da sözlerine ekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir