Continental Denetim Kurulu 2019-2029 Programını Onayladı

14 Temmuz tarihinde Continental AG Denetim Kurulu, 2019-2029 Yapısal Dönüşüm Programı’nın sonraki adımlarını İspanya’nın Rubí ve Nogales kentlerinde onayladı. Teknoloji şirketi , Eylül 2019’da açıkladığı yapısal program ile ilerliyor. Bu program, gelecek için şirketin uzun vadeli küresel rekabet gücünü güçlendirmeyi amaçlıyor. Dönüşüm programı, üretim ve teknoloji merkezlerinin taşınmasını içeriyor. Continental, lastik alanında olduğu kadar otomotiv sektörünün diğer alanlarında da önemli teknolojik yatırımlar gerçekleştiriyor.

Continental Üretim Merkezlerini Taşıyor

Continental Denetim Kurulu ; ilk toplantıda; Yönetim Kurulu’nun 2021 yılı sonuna kadar İspanya Rubí’deki merkezi kapatma kararını onayladı. İspanya’da aylar boyunca potansiyel yatırımcılara yönelik süren kapsamlı araştırma bugüne kadar sonuç vermedi. Sonuç olarak, bölgedeki ekran ve kontrol teknolojilerinin üretimi 2021 yılına kadar kademeli olarak kaldırılacak veya diğer Avrupa bölgelerine aktarılacak. Continental, teknoloji yatırımlarını güçlendirmek için dönüşüm kararını uyguluyor.

Continental Çalışan Temsilcileri ile Anlaşmaya Vardı

Rubi’de istihdam edilen yaklaşık 740 kişi için çalışan temsilcileri ve sendikalarla birlikte bir ön anlaşma yapıldı. Karar, İspanya’da yeniden yapılandırma durumunda gerekli olan bir istişare aşamasının resmi sonucuna tabi. Bu anlaşma, Continental temsilcilerini, çalışan temsilcilerini ve yerel yetkilileri içeriyor. 2021 sonuna kadar kapatma kararı uygulanması onaylandı. Continental, otomotiv yatırımlarını farklı bölgelere aktarmayı düşünüyor.

Teknoloji Yatırımları Farklı Bölgelere Aktarılacak

Continental AG Denetim Kurulu toplantısında buna ek olarak; Meksika’daki Nogales lokasyonunun kapatılması onaylandı. Bölgedeki otomotiv iletişim ve bağlantısı ile sürücü sistemi bileşenlerinin üretimi, muhtemelen 2024 yılının ortalarına kadar kademeli olarak başka bölgelere aktarılacak. Karar, rekabet gücünün arttırılması için bölgesel üretimin başka bölgelerde yoğunlaştırılmasını gerekli kıldı. Continental , lastik alanındaki liderliğinin yanı sıra; teknoloji yatırımları için de en doğru adımları atmak için çalışıyor. Continental AG, birçok farklı kategoride sunduğu lastiklerinin yanı sıra araç güvenliği sistemleri ile de ön plana çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir