Auto Bild Lastik Testi Şampiyonu: Continental SportContact 6

Auto Bild dergisinin 2020 ultra yüksek performans yaz lastiği testi kapsamında 245/35 R19 ve 265/35 R19 ebatlarındaki dokuz lastik mücadele etti. Lastik testi Mercedes Benz C63 kullanılarak gerçekleştirildi. Islak ve kuru zeminlerde gerçekleşen testler sonucunda birinci lastik Continental SportContact 6 oldu.

Continental Kuru Zeminde de Lastik Testi Birincisi

2020 Auto Bild UHP 19 İnç Lastik Testi kapsamında; öncelikle kuru zeminde testler gerçekleştirildi. Continental SportContact 6 ,kuru zeminde yapılan tüm testlerde en iyi performansı sergiledi. Continental yaz lastiği , kuru zemin fren performansı testinde en kısa fren mesafesini sundu. Aynı zamanda; yaz lastiği testi kapsamında; kuru zemin manevra kabiliyeti testlerini en hızlı tamamlayabilen lastik oldu.

Continental Islak Zemin Lastik Testi Kapsamında Güvenilirliğini Kanıtladı

Alman Auto Bild dergisinin 19 inç ebatlarındaki lastikler ile gerçekleştirdiği 2020 ultra yüksek performans lastik testi , ıslak zeminde gerçekleştirilen mücadele ile devam etti. Continental SportContact 6 , ıslak zeminde de güçlü fren performansını kanıtladı. Continental yaz lastiği , ıslak zeminde kısa fren mesafeleri sunarak; güvenlikten ödün vermediğini göstermiş oldu. Yaz lastiği testi kapsamında yüksek suda kızaklama direnci ile de ön plana çıktı. Continental SportContact 6 , aynı zamanda ıslak zeminlerde yüksek viraj performansı sundu.

Yaz Lastiği Testi Sonucu: Continental Kesinlikle Tavsiye Edilir

Yaz lastiği testi sonucunda; Continental SportContact 6 , uzmanlar tarafından “Kesinlikle Tavsiye Edilir” olarak değerlendirildi. Auto Bild , Continental lastiğinin  direksiyon manevralarına hızlı ve doğru tepki verdiğini belirtti. Continental SportContact 6 , bu sayede; lastik testi boyunca sportif performans sundu ve yüksek manevra kabiliyeti sergiledi. Aynı zamanda; Continental SportContact 6’nın suyu etkili bir şekilde tahliye ederek suda kızaklama riskini azalttığı belirtildi. Lastik, bunun yanı sıra; ıslak zeminde dengeli viraj performansı ile de ön plana çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir