Jaguar I-PACE SUV Continental PremiumContact 6 Lastikleri Kullanıyor

Jaguar I-PACE SUV Continental PremiumContact 6 Lastikleri Kullanıyor

Tamamen elektrikli Jaguar I-PACE SUV araçlarda 22 inç Continental PremiumContact 6 lastikler tercih ediliyor. Ultra yüksek performans ürünü olan bu Continental yaz lastikleri, XL yük kapasitesine ve ContiSeal özelliğine sahip.

Continental PremiumContact 6 Lastik Testi 1.si Oldu

205/55R16 Continental PremiumContact 6, bu yıl ADAC 2021 Yaz Lastiği Testi kapsamında birinci olan lastikti. Continental yaz lastikleri; dinamik manevra kabiliyeti yanı sıra; sürüş konforu, kısa fren mesafeleri ve yüksek yol tutuşu sağlıyor. Continental PremiumContact 6 lastikler, aynı zamanda; yüksek hızlarda dahi üstün viraj dengesi sağlamak için tasarlanıyor. 2020’de dünyanın en büyük 10 elektrikli araç üreticisinden altısı, Continental tarafından üretilen lastikleri tercih etti.

Continental ContiSeal Teknolojisi Nedir?

Continental ContiSeal, lastik patlasa bile sürücülerin güvenli bir şekilde sürüşe devam etmelerini sağlayan bir teknolojidir. Lastiğin iç kısmında yer alan jel benzeri elastik yapı, delinme durumunda oluşan hasarın hızlı bir şekilde kapatılmasını sağlamaktadır. Bu katmanın moleküler yapısı o kadar etkilidir ki, çapı beş milimetreye kadar olan delikler bile güvenilir bir şekilde kapatılır. Bu şekilde; tüm yaygın delinmelerin yaklaşık yüzde 80’inin olumsuz sonuçları önlenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir