Continental’in Yeni Departmanı Çevre Dostu Lastikler için Çalışıyor

Lastik sektörü içerisinde önemli yere sahip olan Continental , uzun yıllardır sürdürülebilirlik ve çevre dostu lastikler alanında önemli çalışmalar yürütüyor. Şimdi, tüm bu faaliyetler, Claus Petschick’in liderliğinde yeni oluşturulan bir departmanda “Vizyon 2030″ programının bir parçası olarak bir araya getiriliyor. Petschick , sürdürülebirlik alanının yöneticisi olarak 1 Nisan 2020’den bu yana tüm sürdürülebilirlik projelerinin yönetilmesinden sorumlu. Bu görev ise lastik iş alanı başkanı ve Continental AG yönetim kurulu üyesi Christian Kötz’e bağlı.

Çevre Dostu Lastikler Enerji Tasarrufu Sağlıyor

Sürdürülebilirlik, uzun yıllardır Continental’in kurumsal stratejisinin önemli bir parçası. Bu stratejinin odağında dört alan yer alıyor: İklim değişikliğini hafifletme, temiz mobilite, dairesel ekonomi ve sürdürülebilir tedarik zinciri. Continental geleceğin lastiklerini üretim, kullanım ve geri dönüştürülebilirlik açısından daha enerji tasarruflu ve çevre dostu hâle getirmek istiyor. Continental, çevre dostu lastikler geliştirmek için yeni teknolojiler, alternatif malzemeler ve çevre ile uyumlu süreçlerin araştırılması ve geliştirilmesi için sistematik olarak yatırım yapıyor. Continental, tüm bu çalışmaları ile lastik sektörü içerisinde sürdürülebilirlik alanında öne çıkan markalar arasında yer alıyor.

Continental Lastik Sektörü içerisinde Yeniliğe Öncülük Ediyor

Continental , çevre dostu lastikler üretmek için tropik bölgelerden doğal kauçuk ithal etmeye son vermeyi planlıyor. Aynı zamanda nakliye sırasında üretilen CO2 emisyonlarını azaltmak için lastik fabrikalarını mümkün oldukça teslimat bölgelerine yakın inşa ediyor. Continental , Fraunhofer Institute for Molecular Biology ve Applied Ecology (IME) ile birlikte ödüllü bir proje içerisinde yer alıyor. Continental, karahindiba bitkilerinden elde edilen doğal kauçuğu; motosiklet, otomobil ve ticari araç lastikleri üretiminde kullanacak. Urban Taraxagum bisiklet lastiği, Continental’in karahindiba tesisinde doğal kauçuk kullanılarak üretilen ilk seri üretim lastiği. Bu üretim şekli, lastik sektörü için devrim niteliği taşıyor.

Continental Çevre Dostu Lastikler için Tedarik Sürecini Şeffaflaştırıyor

Continental, çevre dostu lastikler üretmek ve sunmak için doğal kauçuk tedarik zincirinde mümkün olan en yüksek şeffaflığı sağlamak için çalışıyor. Continental, elektronik bir sistem aracılığıyla izlenebilir ve sürdürülebilir tedarik zinciri oluşturuyor. Continental aynı zamanda, doğal kauçuk sektöründe küresel sürdürülebilirliği geliştirmek için ortaklaşa çalışan Küresel Sürdürülebilir Doğal Kauçuk Platformu’nun (GPSNR) kurucu üyesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir