Continental Lastik Testleri için Yeni Merkezini Tanıttı

Continental’in Texas Uvalde’deki yeni “Gelişmiş İç Mekan Test Merkezi”nde bölüm yöneticisi olan Joe Benavides, tesis hakkında bilgi verdi. Continental, Uvalde Texas’ta yeni lastik teknolojisi geliştirilme hızını arttırmak için 10 milyon dolar yatırımla yeni bir merkezin açılışını yapmıştı. Continental’in dünya çapındaki diğer iç mekan test merkezleri ile benzer özelliklere sahip olan tesis, lastik üreticisinin diğer test bölgelerine ek kapasite sağlıyor. Böylece lastik testleri çok daha hızlı yapılabilecek.

Binek ve Hafif Ticari Araç Lastikleri Test Ediliyor

Tesisin inşaatı Mayıs 2018’de başladı ve 21 Şubat 2019’da sona erdi. Lastik testleri ise Nisan 2019’da başladı. Test merkezleri, gelişmiş lastik teknolojisi için büyük önem taşıyor. Merkezin bölüm yöneticisi olan Joe Benavides: “Tesis, son derece gelişmiş ve yüksek otomasyonlu iç mekan test teknolojisine sahip. Flat Trac makinesi de dâhil olmak üzere test makinelerimiz; binek otomobil ve hafif ticari araç lastikleri için statik ve dinamik iç mekan testleri yapma yeteneğine sahip.”

Lastik Testleri Yılda 7000’e Yaklaşacak

Benavides:“Genel olarak proje çok sorunsuz gitti. Tüm inşaat projelerinde olduğu gibi bazı küçük gecikmeler oldu ancak bu durumda önemli bir sorun yaşanmadı. Tesiste yer alan taraflar arasındaki koordinasyon zaman zaman zorlayıcıydı, ama sonuçta her şey yolunda gitti ve şimdi lastik testleri için oldukça gelişmiş bir iç mekan tesisine sahibiz. Kapasiteyi yılda 6,700’den fazla teste yükseltmeyi planlıyoruz.”

Lastik Teknolojisi Continental için Önem Taşıyor

Tesiste; San Antonio da dâhil olmak üzere yerel bölgelerden altı ayrı uzman çalışıyor. Lastik testleri için bu ekip, son dokuz ayda oluşturuldu. Ayrıca; tesis bünyesinde tüm girişleri yöneten 7/24 güvenlik personeli bulunuyor. Continental gelişmiş lastik teknolojisi için Ar-Ge ve test merkezleri için yatırım yapmaya önem veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir