Continental Test Sürücüsü Ahlin-Kottulinsky Extreme E Yarışlarına Katılıyor

Yeni Extreme E arazi yarış serisinin başlamasına sadece 22 gün kala final takımları, profesyonel motorsporları yarışlarını elektrikli SUV’larla dünyanın en uzak köşelerine götürecek sürücülerini tanıtıyor. Jenson Button’ın JBXE ekibi, eski Formula 1 dünya şampiyonuyla birlikte kimin yarışacağını da duyurdu: ODYSSEY 21’in kokpiti  Mikaela Ahlin-Kottulinsky ile paylaşılacak. İsveçli pilot, motorsporları alanındaki başarılarının yanında Continental test sürücüsü olarak da faaliyet gösteriyor.

Ahlin-Kottulinsky Extreme E Lastiklerinin Geliştirilmesinde Rol Oynadı

Mikaela Ahlin-Kottulinsky,  son yıllarda,  Scirocco R-Cup Almanya’da ve rallycross disiplininde başarılı bir şekilde yarıştı. 2015 yılında yeni kurulan Audi Sport TT Cup’a katıldı. Ayrıca, 2016’da ADAC GT Masters’ın genç klasmanına ve 2017’de Audi Sport Racing Academy’de başladı. 2018’de geçiş yaptığı İskandinav Binek Otomobil Şampiyonası’nda ise seride şimdiye kadar yarış kazanan ilk ve tek kadın olarak tarih yazdı. Continental test sürücüsü ve marka temsilcisi olarak Mikaela Ahlin-Kottulinsky, tüm yarış takımlarının araçlarının donatıldığı Continental CrossContact Extreme E lastiğinin geliştirilmesinde de kilit rol oynadı. Başarılı pilot, artık bu motorporları serisine katılabildiği için gurur ve mutluluk duyduğunu belirtiyor.

Extreme E Serisi Elektrikli Araçların Önemini Vurguluyor

Mikaela Ahlin-Kottulinsky: “Jenson Button ile birlikte JBXE ekibine katıldığım için çok mutluyum, rüyam gerçek olmuş gibi hissediyorum. Böylesine harika takım arkadaşımla sadece yarışmakla kalmıyorum ikimiz de seriye gerçekten inanıyoruz. Extreme E, diğer serilerden çok daha fazlası. Eektrikli araçlar sergilemek ve insanları iklim değişikliğinin sonuçları hakkındaki görüşlerini yeniden düşünmeye motive etmek için kullanabileceğimiz amaca yönelik bir etkinlik. Bu motorsporları serisini heyecan verici, yenilikçi ve takip edilmesi ilginç hale getirebilirsek izleyicilerin dünyamızın ve gezegendeki herkesin yararına büyük ve küçük değişiklikler yapma isteği artacaktır.”

Yarış serisinin kurucu ortağı ve ana sponsoru olan Continental’deki Extreme E projesinden sorumlu Sandra Roslan: “Continental test sürecine dahil olduğu için Mikaela, lastikleri ve araçları herkesten önce tanıdı. Ve olumlu farkındalık yaratacak bir şey başlattığımızı hemen fark etti. En başından beri bu motorsporları serisi için çok heyecanlıydı. O harika bir yarış pilotu.”

Motorsporları Etkinliği ile İklim Değişikliği Sorunu Vurgulanıyor

Extreme E yarışları için tehdit altındaki habitatların yakınındaki rotalar seçiliyor. Yarış serisinin buradaki amacı, dünya çapındaki motorsporları hayranlarının yanı sıra; bölgedeki politikacılar, yerel yetkililer ve vatandaşlar arasında iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak. Böylece küresel ısınmayı 1,5 santigrat dereceyle sınırlama çabalarını artırmaya teşvik etmek amaçlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir