Lastik Sektörü Devi Continental Yeniden Yapılanıyor

Continental ; binek otomobil, minibüs ve kamyon lastikleri satışlarını “Lastik Yenileme Pazarı EMEA” iş biriminde entegre bir şekilde yönetecek. Yeni ortak kuruluş, ürün kategorileri yerine müşteri gruplarına, uluslararası kilit hesaplara, filo müşterilerine, orijinal ekipman satış sonrası müşterileri gibi departmanlara özel olarak hizmet sunacak. Buna ek olarak pazarlama ve e-ticaret departmanları dâhil olmak üzere daha önce ayrı olan merkezi işlevlerin birleştirilmesi daha fazla sinerji sağlayacak. Lastik sektörü devleri arasında yer alan Continental’in özel hedefi, müşteri deneyimini optimize etmek ve kişiselleştirmek için dijital yapıların daha hızlı ve etkili bir şekilde geliştirilmesini sağlamak.

Continental Lastik Sektörü İçerisinde Konumunu Güçlendiriyor

Continental’in EMEA bölgesi yöneticisi Philipp von Hirschheydt: “Yeniden yapılanma bizim için bir dönüm noktası. Sürekli olarak ileriye bakarak; kendimizi müşterilerin şu an ve gelecekteki ihtiyaçlarına göre organize ettik. Yerel perakende, toptan ve ticari lastik pazarı ihtiyaçlarını ele aldık. Bu, tüm müşterilerimize ürünlerimiz, hizmetlerimiz, çözümlerimiz ile ve diğer tüm noktalarda en iyi şekilde hizmet vermemize ve lastik sektörü içerisinde farklı bölgelerdeki pazar konumumuzu güçlendirmemize olanak sağlayacaktır. Birleşme, çalışmalarımızı daha verimli hâle getirecek ve daha önce birbirinden ayrı kuruluşların nasıl çalıştığını bilmemize ve müşterilerimizin yararına kullanmamıza imkân tanıyacaktır.”

Continental Yönetim Kadrosunu Yeniledi

Dünya çapında lastik sektörü içerisinde önemli yere sahip olan Continental , departmanlarını tamamen yeniliyor. EMEA bölgesindeki kamyon lastikleri alanının eski başkanı Constantin Batsch, yeni organizasyonda “Filo Çözümleri” departmanının yanı sıra Kuzey ve Doğu Avrupa’daki genel lastik satışlarının yönetiminden sorumlu olacak. Kamyon filosu alanının eski başkanı Ralf Benack; kamyon, binek otomobil ve kamyonet filosu müşterileri alanında uzmanlaşmış departmanın stratejik yöneticisi olarak çalışacak. Roland Welzbacher yeni yapıda Güney Avrupa’daki satışları ve OEM satış sonrası departmanını yönetecek. Frauke Wieckberg, otomobil bayiliği ve kamyon şubelerindeki müşterilere odaklanan OEM satış sonrası departmanının stratejik yönetiminden sorumlu olacak. 1 Eylül’den bu yana ContiTrade dağıtım ağının başkanı Jürgen Marth, Orta Avrupa’daki bölgesel satışların sorumluluğunu üstlenecek. Buna ek olarak yeni “Uzman Lastikler” iş biriminin sorumluluğunu üstlenen Wolfgang Thomale’den aşamalı olarak iş yükünü devralacak. Böylelikle Continental, lastik pazarı içerisinde iş birimlerinin yönetimini de tamamen yeniliyor.

Continental Lastik Pazarı İş Birimlerini Yeniliyor

1 Temmuz’da eski ticari birimler olan “Ticari Özel Lastikler” (ticari araç kullanımı için özel lastikler), “İki Teker Lastikler” ( bisiklet ve motosiklet lastikleri) ve Hoosier Yarış Lastiği” (yarış lastikleri) birimleri, “Uzman Lastikler” biriminde birleştirildi. Büyük uluslararası müşteriler için çalışacak bölümün başkanı ise Benoit Henry oldu. Jon-Ander Garcia, Orta Doğu ve Afrika’nın yanı sıra Türkiye ve Rusya’daki gelişmekte olan lastik pazarı içerisinde bölgesel satışları yönetmeye ve geliştirmeye devam edecek. “Ticari Uzman Lastikler” iş biriminin eski başkanı Enno Straten, yeni iş birimi “Lastik Yenileme Pazarı EMEA”da strateji, analiz ve pazarlama ile ilgili genel sorumluluğu üstlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir